Vše co budeme s kávou zkoušet a i o ní psát záleží na její kvalitě upraženého zrna. Pokud máme nekvalitní, pak už vám nepomůže nic a pravděpodobně dostanete jen něco na úrovni instantní kávy. Proto se zaměřme na kvalitní výběr kávy, vyplatí se nám to. Určitě nekupujte velké balení kávy, už vůbec ne v supermarketech ve slevách a v žádném případě mletou kávu, nejlepší je kupovat kávu po maximálně 250 gramových baleních, pokud ji chcete udržet čerstvou s kouzelným aroma. Aromatické vlastnosti bohužel nevydrží věčně a po otevření začíná káva „pracovat“, zejména ta již pomletá. Kávu pro silný požitek z její vůně a chutě namelte až doma před její přípravou.

Tady jsou uvedeny ty charakteristiky, které nekvalitní kávu ihned prozradí

  • nedopražená (příliš světlá) kávová zrna, ale ani přepražená (příliš tmavá či mastná).
  • neměly by mezi nimi být žádná zdeformovaná zrna ani úlomky. Zrna by měla být celistvá, stejné velikosti i barvy. Neměla by být olejnatá.
  • v kvalitní zrnkové kávě také nemají co dělat zrna napadená hmyzem větvičky, kamínky či jiní neřádi.
  • ke kvalitní zrnkové kávě naopak patří silné aroma a vůně. Pokud vám káva nevoní, nebude vám ani chutnat.
  • platí zde jednoduché pravidlo – kvalitní zrnková káva hezky vypadá a omamně voní. 

Nekupujte zrnkovou kávu v supermarketu, tam na opravdovou kvalitu narazíte spíše náhodou. Navíc většinou nevíte, co kupujete, protože mnohé nekvalitní kávy se skrývají za známou značku či halasnou reklamu, která vám slibuje to, co nejspíš nedostanete. A pokud je zrnková káva příliš levná (dejme tomu 40 či 50 korun), vyhněte se jí velikým obloukem, protože je s velkou pravděpodobností nekvalitní a možná i škodlivá zdraví.

Dejte šanci našemu cool coffee a vyzkoušejte naši kávu. Najdete u nás širokou nabídku kávy ze všech koutů světa, kterou čerstvou balíme a ručíme za její kvalitu. Další alternativou je třeba Gourmet káva kterou také v našem e-shopu nabízíme.