O rozdílu mezi kávou ze supermarketu, která tam leží několik měsíců a přichází o své aroma a čerstvost je zmíněno dost v našem článku o kvalitní kávě. Ale chci vám tento rozdíl ukázat i na ceně jak u kávy ze supermarketu, tak na kvalitní kávě z pražírny.

Ceny se většinou pohybují pod 100 korun za 100 gramů kávy a více než 150 korun za 250 gramů kávy. Záleží samozřejmě na typu kávy i značce (třeba cibetková káva jakožto vyhlášená specialita mezi znalci kávy vás vyjde podstatně dráž, stojí třeba i přes 1000 korun). Jak vidíte, ne všechno kvalitní musí být předražené.

Tak počítejme …

Naše oblíbená káva z Brazílie Fazenda Rainforest stojí 250g 159Kč. Takže jedna porce při navážení 8g kávy, jelikož se jedná o 100% arabicu tak se dává více než na směs pro espresso, jsme na ceně 5 Kč za porci kávy. Tak co na to říkáte – líbí se vám to? Za příjemný požitek to určitě stojí.

A teď si to porovnejte, káva z automatu stojí minimálně 10-15 Kč

Instantní káva například Jacobs, Nescafe, Tchibo stojí 150 korun a to je pouze 100 gramů, takže i tato verze je u jedné porce 15 Kč.

Jak vidíte, zrnková káva tedy není o nic dražší než káva instantní či jiná, mnohdy vyjde dokonce levněji a bez pochyby chutná lépe.